Tomski-Tomasz Stefański 
Muzyk / Kompozytor
 
Muzyk, instrumentalista, kompozytor, wokalista i autor tekstów. 
Komponuje i wykonuje muzykę z gatunku pop i rock oraz muzykę elektroniczną i filmową. Instrumentalista grający na gitarach, instrumentach klawiszowych i perkusji. Jest również autorem tekstów do swojej muzyki oraz kilkunastu wierszy. Przez wiele lat jego muzyka i teksty trafiały głównie do "szuflady" ale obecnie stopniowo wychodzą na światło dzienne i są ponownie aranżowane i nagrywane. Niektóre kompozycje z gatunku muzyki elektronicznej są dość nowatorskie, łącząc w sobie różne style i instrumentarium które dają ciekawe efekty. 

Założyciel, wokalista i gitarzysta zespołu muzycznego Pryzmat (wcześniej Fala Młodych) działającego w latach 1980 - 1982 z którym dwukrotnie zwyciężył za przeglądach zespołów młodzieżowych. Grał w klubach studenckich, domach kultury, na festynach i innych imprezach muzycznych w towarzystwie innych znanych muzyków. Przez kilkanaście następnych lat współpracował również z kilkoma zespołami oraz muzykami. Od kilku lat prowadzi działalność solową.

Ma na swoim koncie również przygodę literacką w 1977 r., gdzie brał udział w konkursie pt. "Złota Ostroga" organizowanym przez Świat Młodych. Na konkurs napisał krótką powieść z gatunku SF pt. "Planeta z której nie ma powrotu", za którą został nagrodzony pisemnym wyróżnieniem. W późniejszym okresie, napisał także kilka innych krótkich powieści ale te na razie czekają w "szufladzie".

W 2018 roku brał udział w akcji "Szlachetna Paczka 2018", na którą przygotował i wydał specjalną limitowaną płytę CD z jego autorską muzyką elektroniczną.

W dniu 6 lipca 2019 r., wystąpił w godzinnym programie na antenie Radio Dance w audycji prezentującej jego muzykę. 

Od 2019 roku, członek stowarzyszenia Radio Equinoxe (francuskie radio z muzyką elektroniczną) obok takich gwiazd jak: J.M. Jarre, Vangelis, Kraftwerk i innych.

Jego muzyka jest nadawana w stacjach radiowych takich jak: Radio Equinoxe, BBS Radio, Radio KSVB 94,1 FMEl-Stacja, Radio Dance, Radio Nuta Fm, Radio Parada, w programie radiowym Vittek Records i innych.

Większość z jego kompozycji (obecnie muzyka elektroniczna) jest dostępna w znanych serwisach i sklepach muzycznych na świecie: Spotify, Apple Music, iTunes, Instagram & Facebook, TikTok & Resso, Google Play & YouTube Music, Amazon i innych.

Dyskografia:

Muzyka elektroniczna

       (singiel)

 1. Inspiracje dla mojej siostry Berty / Inspirations for my sister Berta - 2018   
 2. Droga do wolności / Road to freedom - 2017                   
 3. Wiatr nadziei / The wind of hope - 2017
 4. Improwizacja cz.I / Improvisation part.I - 2018
 5. Uliczne dźwięki / Street sounds - 2018
 6. Światło we mgle / Light in the fog - 2019
 7. Trzeci wymiar / The third diemension - 2020
 8. Szklane drogi / Viae speculo - 2020

Muzyka EDM

 1. Zatańcz ze Słońcem / Dance with the Sun - 2016
 2. Pulsujące światła nocy / Pulsating lights nights - 2016
 3. Motyw na moje piano / Theme on my Piano - 2016
 4. Ostatnie dni lata / Last days of summer - 2018
 5. Metamorfoza / Metamorphosis - 2019
 6. Bez biletu / No Ticket - 2020
 7. Radość / Tripudium - 2020

Muzyka pop

 1. Christmas Lullaby - 2019

Muzyka filmowa

 1. Lost birds - 2019


Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej


googleccbcb0bc9d40f3ae.html