"Muzyka jest moja pasją i jest w moim życiu od kiedy pamiętam"

Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się już w dzieciństwie, kiedy rodzice kupili mi pierwszy instrument - akordeon. Początkowo byłem samoukiem i grałem ze słuchu, następnie przez kilka lat pobierałem lekcje gry na akordeonie już w ognisku muzycznym. Akordeon jednak szybko mi się znudził i później jako nastolatek nauczyłem się również grać na gitarze i perkusji. To także okres kiedy zacząłem pisać pierwsze własne teksty i muzykę. W 1980 roku założyłem swój pierwszy zespół muzyczny pod nazwą Fala Młodych, który po zmianach składu przyjął nową nazwę Pryzmat. Zespół wykonywał własne utwory których byłem autorem i kompozytorem a nasza muzyka utrzymana była w stylu rockowym. Z zespołem braliśmy udział w wielu przeglądach i konkursach muzycznych i dwukrotnie zajęliśmy I miejsce. Graliśmy w znanych klubach studenckich, domach kultury, na festynach i innych imprezach muzycznych. Po zakończeniu działalności zespołu Pryzmat jesienią 1982 roku, zawiesiłem moją aktywność muzyczną. Po kilku latach przerwy, wróciłem do muzyki grając z różnymi muzykami i w różnych składach przez następnych kilkanaście lat.


Obecnie od kilku lat prowadzę działalność solową. Komponuję i nagrywam dość różnorodną muzykę i jest to muzyka nadal utrzymana w stylu pop i rock oraz jako pewna forma eksperymentu - muzyka elektroniczna i muzyka filmowa. Gram na takich instrumentach jak: gitary, perkusja oraz instrumenty klawiszowe.

Większość z moich kompozycji ujrzała już światło dzienne, jest nadawana w kilku stacjach radiowych i jest dostępna w znanych serwisach i sklepach muzycznych na świecie.


googleccbcb0bc9d40f3ae.html